• Bbaner3

    Rehabilitacja dzieci

Dzieci bardzo często mają podobne problemy oraz schorzenia jak osoby dorosłe, które mogą ujawniać się u nich w całym okresie rozwoju (kiedy mają kilka lub kilkanaście lat). Mogą to być m.in. problemy z napięciem, przemieszczenia czy też niesymetryczne napięcia spowodowane np. upadkami do których dochodzi zwykle w domu, przedszkolu, szkole, na placu zabaw oraz w innych miejscach aktywności dziecięcej.

Często pomimo braku objawów bólowych widać zmiany w postawie ciała. Często pierwsze objawy (np. ostre bóle kręgosłupa, kolana itp.) pojawiają się dopiero w okresie dojrzewania. Dlatego bardzo ważny jest szczegółowy wywiad oraz odpowiednie zbadanie pacjenta przez fizjoterapeutę, który określi przyczynę dolegliwości oraz zaproponuje terapię, która zniweluje wszelki dyskomfort u młodego pacjenta.

Rehabilitacja skierowana jest do dzieci, które uległy urazowi, mają wadę postawy lub stóp, przeszły operację, skręciły staw lub złamały kość.

Jesteśmy tutaj również dla młodych sportowców, którzy zmagają się z kontuzjami, które utrudniają im powrót dla jakże ważnych dla nich treningów. Dzięki podjęciu odpowiedniej terapii możliwy będzie szybszy powrót do dobrej formy.

Nasi fizjoterapeuci prowadzą także korektywę dla najmłodszych pacjentów.

Efektywna rehabilitacja dzieci wymaga odpowiedniego doboru metod terapii, ale również atmosfery, w której najmłodsi pacjenci będą czuć się swobodnie. Dlatego bardzo ważne dla nas jest nawiązanie dobrego kontaktu z pacjentem i dobranie dla niego atrakcyjnych ćwiczeń aby nie kojarzył rehabilitacji z przykrym obowiązkiem, a ciekawą formą ruchu i terapii. 

Warto podkreślić, że nasi fizjoterapeuci nie robią niczego na siłę wbrew dziecku. Bardzo ważna jest dla nas współpraca zarówno z dzieckiem jak i rodzicami.

 

Zapraszamy wszystkie dzieci na rehabilitację (w tym korektywę) do naszej placówki.

Rehabilitacja RehAB Warszawa - Białołęka - Tarchomin. 


rezerwacja2